Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aikido Ikeda Dojo Kralupy nad Vltavou

 

    Oddíl AIKIDO DOJO Kralupy byl založen v roce 2003 a v současné době má zhruba 20 členů. Dojo bylo od roku 2012 členem SAA(Slovenské asociace Aikido)pod vedením pana Michela Quaranty a následuje výukový systém vytvořený panem Masatomi Ikedou (7. Dan Hombu Dojo).V oddíle se cvičí AIKIDO, ale i JO, BOKKEN a HOJO. V současné době probíhají tréninky ve dvou DOJO, v Kralupech nad Vltavou a v Mělníku.

Koncem roku 2012 došlo ke spolupráci dvou sesterských Dojo AIDP Praha a AID Beroun a tím i ke změně názvu Aikido Ikeda Dojo Kralupy,která byla členy SAA(Slovenská asociace Aikido).Tím došlo k užšímu kontaktu mezi těmito oddíly.Od roku 2013 tyto tři Dojo pořádají mezi sebou regionální stáže,kde dochází 2x ročně ke zkouškám na stupně Kyu,pod didaktikou zkušebního řádu vytvořeném senseiem M.Ikedou a v současné době pod dohledem Micheleho Quaranty,který byl do konce roku 2021 technickým ředitelem SAA.

Od ledna 2022 došlo k zásadní změně a založení nové organizace,kde po rozhodnutí valného shromáždění a 13.dojo byla založena organizace Aikido Česká republika přímo působící v České republice s povolením Hombu Dojo a udělováním mezinárodně uznávaných stupňů Dan Aikikai.

 

 

Aikido Club Neratovice 

 

 

    Aikido club Neratovice byl založen v roce 1997 několika nadšenci o toto bojové umění, kteří se scházeli jedenkrát týdně v Kulturním domě v Neratovicích. S narůstajícím zájmem o cvičení se přidal další trénink v týdnu. Ze začátku se cvičilo provizorně na kobercích, později bylo k dispozici tatami. V roce 2006 se klub přesunul na Mělník, kde tréninky probíhaly v domě dětí a mládeže. Po roce se club přesunul zpět do Neratovic do nově otevřeného doja ve Sportklubu Olympia, kde je nastálo položené tatami a kde tréninky probíhají každé pondělí.

Od 6.1.2014 Club přesunut na Mělník.

 

 

               Aikido Dojo Mělník

Po velkém zájmu nových členů kteří začali navštěvovat oddíly Kralup a Neratovic jsme otevřeli nové Dojo v Mělníku ke dni 20.11.2011 v ulici Sídliště kde cvičíme každé pondělí od 20.00hod., kde je nově zrenovované Dojo pro bojové sporty a umění v patře,prodejně bývalé drogerie vedle malého Tesca.

 

20220102_150314_resized.jpg